Welke ontwikkelingen kunnen we in de industriële communicatie verwachten? Tijdens de PROFIdag, op 29 oktober in de Basiliek in Veenendaal, zal Rob Hulsebos van Enode Industrial Networks zijn inzichten geven over de stand van zaken.
Tijdens zijn lezing wil Hulsebos onder andere ingaan op ‘de ethernetnetwereld'. Elk protocol begint immers bij de bekabeling. Hij vertelt: "Nieuwe kleine stekkers, 2-aderige kabels, en de nieuwe manier van bekabelen die er aan komt. Iets wat ook bij PROFINET een rol gaat spelen, want het maakt de aanleg makkelijker en goedkoper, en de kwaliteit van bekabelen hoger. Verder willen we altijd een hogere snelheid; we krijgen de tussenstapjes van 2,5 en 5 gigabit-ethernet, en voor de procesindustrie 10 megabit. Deze laatste is toch 300x sneller dan nu bij PA."
DCE en TSN
"Als je kijkt naar de andere protocollen, dan denk ik dat de marktsituatie momenteel redelijk stabiel is, zeker bij Ethernet/IP, Ethercat en Modbus/TCP. Je hebt een paar grote jongens en heel veel kleintjes", aldus Hulsebos.
Gaat TSN (Time Sensitive Networking) de nieuwe standaard worden die alle andere protocollen gaat vervangen? Hulsebos: "De opkomst van TSN gaat hier geen verandering in brengen. TSN stuurt bits heel real-time van A naar B, maar weet niet wat die bits betekenen. Hiervoor is een hoger-liggend protocol nodig, en dat kan bijvoorbeeld PROFINET zijn. Inmiddels is ook de specificatie van PROFINET met TSN voltooid."
Maar TSN brengt wel nieuwe uitdagingen, vindt Hulsebos. "Het heeft een afwijkende gedachte ten opzichte van de bestaande ethernetwereld. Zo is er een andere manier van berichten versturen bijgekomen, die anders is dan de afgelopen 40 jaar. Ook moeten alle componenten op elkaar afgeregeld worden. Interoperabiliteit wordt dus erg belangrijk, dat is nieuw voor ethernet."
"Ook DCE, Dynamic Connection Establishment, is interessant. Dit is bedoeld voor mobiele apparatuur in bijvoorbeeld een rijdende robot", zegt Hulsebos. "Als zij langsrijden kunnen ze eenvoudiger gekoppeld worden aan een netwerk. Dat kan nu makkelijker geconfigureerd worden dan voorheen."
Aandacht voor cyber security
Tijdens de PROFIdag zal tijdens zijn lezing ook cyber security aan bod komen: "Ik ben zelf ook werkzaam in de cyber security tegenwoordig. En software is altijd kwetsbaar. Vroeger werd gedacht: security voeg je later toe aan bestaande systemen. Dat werkt niet. Je moet dat in het design van apparatuur en protocollen al meenemen. Het viel me op dat je dit zag terugkomen in de white paper hierover van PI die eerder dit jaar gelanceerd is. Het heeft nog geen officiële status, maar het geeft wel een goede richting aan."
Hulsebos overweegt zijn collega's ook nog een vraag voor te leggen: "Ik overweeg ook een oproep te doen aan de leveranciers. Die houden zich vaak een beetje afwezig op het punt van cyber security. Het wordt nog te vaak als een schande gezien als je een kwetsbaarheid in je product hebt. Je moet als leverancier direct hierover publiceren en je klanten informeren. En gebruikers zouden wat harder met de vuist op tafel moeten slaan bij hun leveranciers op dit gebied. Want als een leverancier zijn huiswerk niet doet ben je als klant de klos."
Voor meer informatie klik hier .
Registreer u hier voor een gratis bezoek aan de PROFIdag 2019.
Telefoon | 033 469 05 07 |
Fax | Niet bekend |
Bedrijfsnaam
PI NederlandAdres
Postbus 366Postcode en plaats
3830 AK LEUSDENWebsite
https://profibus.nl/Meer informatie
Leveranciersgids
Advertentie
Sterke trillingskracht voor beter gevoel
CO2 -meting, ventilatie en COVID-19
Soldeeroppervlak en soldeermaskers bij BGA's
Luchtlekken en ontladingen in beeld
Duurzame opslag van levensmiddelen en medicijnen
Als de winkel om de hoek
RS Components neemt veel werk uit handen
Garages zijn goede plekken om een bedrijf te beginnen, tenminste als je kijkt naar de geschiedenis van een aantal grote bedrijven van vandaag de dag. Ongeveer in dezelfde tijd als de geboorte van Silicon Vally in de USA, en wel in 1937, ontstond er in een Engelse garage een bedrijfje dat zich specialiseerde in het leveren van onderdelen aan reparateurs van radio's. "A replacement for every job and a 24 hours' service on top of it!" was in 1937 de basis en vandaag de dag zijn dit nog altijd de pijlers waar het bedrijf op rust, al is er wel wat veranderd.
Lees verder >>
Siemens Nederlands N.V.
Lead Engineer Electrical
Als Lead Engineer Electrical ben jij verantwoordelijk voor de engineering en realisatie van onze uitdagende projecten op het gebied van energiedistributie in de datacenterbranche. Jij draagt zorg voor de technische oplossing. Je voert het werk gedeeltelijk zelf uit en bent daarnaast verantwoordelijk voor het aansturen van de engineers binnen het projectteam. Meer informatie
ASML
Group Leader Electronics and Software Development ASML Delft
Do you take the lead in getting technical issues solved and are you able to inspire people? Do you see the big picture without missing the important details and are you capable to deploy complex electrical and software projects? Then you might be the one to join ASML's Delft department.
Click on this link for more information.
Lees hier de meest recente editie van e-totaal magazine!
U scrollt eenvoudig door de verschillende artikelen en via de actieve hyperlinks komt u direct in contact met de verschillende leveranciers en adverteerders.
Veel leesplezier!
Wilt u de papieren editie gratis ontvangen, vul dan uw gegevens in via het contact formulier .
Terwijl de coronavirus-pandemie zich over de hele wereld verspreidt, vragen we ons steeds meer af hoe we onszelf en anderen thuis, op het werk of op andere ontmoetingsplaatsen veilig kunnen houden. Het desinfecteren en steriliseren van alle kamers waarin we verblijven en de objecten die we gebruiken met vloeistoffen op alcoholbasis is mogelijk, maar praktisch onmogelijk. Het is onmogelijk om elke plek te bereiken of simpelweg zijn niet alle oppervlakken en materialen geschikt om te bevochtigen. Kunnen de verworvenheden van moderne technologie op de een of andere manier bijdragen tot een verhoging van het veiligheidsniveau in onze omgeving?
Lees verder
Ontvang wekelijks het laatste nieuws uit uw vakgebied. Meld u hier aan voor de gratis nieuwsbrief. U wordt dan ook op de hoogte gehouden van het verschijnen van de nieuwe
e-zines.
Ondernemersinformatie over de Corona-crisis
Speciaal voor ondernemers, bedrijven en zzp'ers is er specifieke informatie omtrent de Corona-crisis te vinden (over o.a. de verschillende pakketten aan noodmaatregelen die het kabinet getroffen heeft).
Websites met meer informatie: