Van wetenschapsfinancierder NWO ontvangen UT-onderzoekers Ray Hueting en Lis Nanver ongeveer 875.000 euro voor het project ‘High power efficiency with pure boron in semiconductor devices'. Het onderzoek richt zich op het gebruik van het scheikundig element boor (‘borium') in vermogenselectronica, met als doel deze nog energie-efficiënter en robuuster te maken.
Stralingsharde detectoren in de geavanceerde machines van ASML, elektronendetectoren in de SEM-analysesystemen van Thermo Fischer en speciale instrumenten voor het extreem-ultraviolet domein van het bedrijf KLA. Het zijn slechts een paar voorbeelden waarin sinds kort in halfgeleidercomponenten een flinterdunne laag van zuiver boor wordt toegepast. Het grote succes van boor is te danken aan baanbrekend onderzoek van prof. Lis Nanver, destijds werkzaam aan de TU Delft. Zij ontdekte dat boor unieke eigenschappen heeft op elektrisch, optisch, chemisch en mechanisch gebied. Nanver zette haar onderzoek voort aan de Universiteit Twente, bij de Integrated Devices en Systems groep waar Ray Hueting onderzoek doet naar modellering en fysica van halfgeleidercomponenten. Nanver en Hueting besloten samen te werken op het gebied van silicium LED's en vermogenscomponenten. Deze samenwerking heeft nu zijn vruchten afgeworpen met de honorering door NWO. Het idee is om componenten te realiseren in silicium en galliumnitride, de meer gangbare halfgeleidermaterialen voor vermogenstoepassingen. Een fundamenteel, maar ook lastig aspect van het project is de analyse van de materiaal- en transporteigenschappen van boorlaagjes van slechts enkele nanometers dikte. Prototypes worden gerealiseerd in het NanoLab van de Universiteit Twente.
Universiteit Twente
www.utwente.nl
Advertentie
voor PV-installaties tot 1.500 VDC
Handlingsrobot vervangt menskracht in wortelindustrie
Batchgrootte 1 en klaar voor montage en gebruik
Oude accu nog steeds commercieel bruikbaar
Sterke trillingskracht voor beter gevoel
Verwen jezelf met een GRATIS Fluke
Je verdient iets extra's na een moeilijke periode.
Als je dit voorjaar een Fluke-instrument via een erkende distributeur koopt, ontvang je een gratis Fluke-instrument!
kijk snel op www.fluke.nl/freefluke
De kracht van Single Pair Ethernet
Single Pair Ethernet is een megatrend op het gebied van industriële datatransmissie en een enabler van IIoT en Industrie 4.0. Download de gratis whitepaper over deze nieuwe netwerkstandaard en lees meer over IIoT op de themapagina van RS Components.
5G voor uw project?
5G is er, maar wanneer kunnen we echt beginnen?
Wat zijn de actuele mogelijkheden van 5G-communicatie? ACAL BFi en Sierra Wireless bekeken dit als IoT-professionals. Zij ondersteunen een groeiend aantal projecten en adviseren hun klanten bij de keuzemogelijkheden.
Lees verder
Een optische kabel is een kabeltype waarin de drager van de verzonden gegevens een lichtgolf is. Wat is er nog meer waard om te weten?
Lees verder
Lees hier de meest recente editie van e-totaal magazine!
U scrollt eenvoudig door de verschillende artikelen en via de actieve hyperlinks komt u direct in contact met de verschillende leveranciers en adverteerders.
Veel leesplezier!
Wilt u de papieren editie gratis ontvangen, vul dan uw gegevens in via het contact formulier .
RS Components:
Als de winkel om de hoek
RS Components neemt veel werk uit handen
Transfer Multisort Elektronik:
Leds voor sterilisatie met UV-C-licht
Ontvang wekelijks het laatste nieuws uit uw vakgebied. Meld u hier aan voor de gratis nieuwsbrief. U wordt dan ook op de hoogte gehouden van het verschijnen van de nieuwe
e-zines.
Ondernemersinformatie over de Corona-crisis
Speciaal voor ondernemers, bedrijven en zzp'ers is er specifieke informatie omtrent de Corona-crisis te vinden (over o.a. de verschillende pakketten aan noodmaatregelen die het kabinet getroffen heeft).
Websites met meer informatie: