Dimbaar en met slimme beveiliging
LED's voor verlichting doken als eerste op in de auto in de vorm van het derde remlicht. Ondertussen zijn we vele jaren verder en zien we dat ook de koplampen van menige auto al met LED's worden uitgerust. De high power LED's die tegenwoordig leverbaar zijn, maken dit mogelijk, maar daarbij mag niet vergeten worden dat er voor de LED's ook de juiste stroombron nodig is om zo de lange levensduur van de LED's te kunnen garanderen. De nieuwe AT9919 kan daarvoor de basis vormen.
Op de onlangs gehouden beurs Elektrotechniek was duidelijk te zien dat LED's in de verlichtingsindustrie nu echt een serieuze plaats beginnen te krijgen. De lichtopbrengst is indrukwekkend en naar we mogen hopen, weet men meer en meer de lange levensduur te garanderen. Dat de LED-lampen langer leven, is ook mede te danken aan de goede elektronica die er voor zorgt dat de stroom door de LED op een goede manier constant gehouden wordt. Te grote stromen, ook al is dat maar tijdelijk, verkorten immers de levensduur aanzienlijk.
Om de stroom door de LED te kunnen regelen, zijn er ondertussen vele IC's op de markt waarmee een goede, energiezuinige stroombron is te maken. Aan dit aanbod is onlangs weer een nieuw IC toegevoegd, namelijk de AT9919 van de firma Supertex. Dit IC, dat ondergebracht is in een 8-pens DFN-behuizing, bevat alle benodigde elektronica voor het maken van een schakelende stroombron speciaal bedoeld voor automotive-toepassingen. Het IC is voorzien van een tweetal ingangen om de stroom mee te kunnen regelen voor het dimmen van de LED's waarbij de ene ingang zeer eenvoudig ingezet kan worden voor het beveiligen van de LED tegen een te hoge temperatuur.
Overigens is dit IC niet alleen geschikt voor gebruik in de auto. In feite kan hij toegepast worden in elke applicatie waarbij er een laagspannings-DC-voeding beschikbaar is. Het IC is namelijk geschikt voor een voedingsspanning van 4,5...40 V.
Voor het complete artikel klikt u hier.
Voor meer informatie over de AT9919 klik hier.
Afdrukken |
Mail door
![]() | |
| Telefoon | 010-2882500 |
| Fax | Niet bekend |
Bedrijfsnaam
Alcom electronics b.v.Adres
Rivium 1e straat 52Postcode en plaats
2909 LE Capelle aan den IJsselWebsite
http://www.alcom.nlMeer informatie
Leveranciersgids
Een dag vol Trends rond Vermogenselektronica
Hoe kleine gelijkstroommotoren mensen weer laten lopen
Een complete computer voor een paar tientjes
Eigen modules maken het mogelijk
Hoe is een netwerk te maken dat de buitenwereld buiten houdt
Toon alle achtergrond publicaties

Al geruime tijd bewijst Westermo met het nieuwe operatingsystem WeOS dat het zic..
Telit en Added Value Electronics bieden u nu een nieuwe vormfactor en familiecon..
Binnen een veiligheidsvraagstuk kan gemakkelijk verkeerd geengineerd worden met ..
HellermannTyton B.V.:
Business development manager Data
EUCHNER (Benelux) BV:
Technical Sales Engineer
Marktechnical:
Field Sales Engineer (verkoper)
MODELEC Data-Industrie:
Sales Engineers
Cematic-Electric bv:
Technische buitendienst medewerker
Win een 16-bit Explorer ontwikkelkaart! ![[Bestanden zonder categorie] -> Explorer 16 Photo lr.jpg [Bestanden zonder categorie] -> Explorer 16 Photo lr.jpg](http://www.etotaal.nl/upload/Explorer%2016%20Photo%20lr.jpg)
E-Totaal biedt u de kans om een 16-bit Explorer ontwikkelkaart van Microchip te winnen. [lees meer]
Ontvang wekelijks het laatste nieuws uit uw vakgebied. Meld u hier aan voor de gratis nieuwsbrief. U wordt dan ook op de hoogte gehouden van het verschijnen van de nieuwe
e-zines.
Elektrotechniek 2011 ![]()
Informatie over de beurs Elektrotechniek 2011 leest u hier.
Informatie over exposanten en nieuwe producten die u op de beurs kon zien leest u hier.
Electronics & Automation 2011
Meer informatie over de beurs vindt u hier.
Informatie over exposanten en nieuwe producten die u op de beurs kon zien leest u hier.
Industriele week 2010 
Informatie over de beurzen Aandrijftechniek en Industry & Automation.
Informatie over exposanten en nieuwe producten die u op deze beurzen kon zien leest u hier.
HET Instrument 2010 
Informatie over de beurs HET Instrument 2010.
Informatie over exposanten en nieuwe producten die u kon zien op de beurs leest u hier.
Sensor + Test 201222 mei 2012
Automatica22 mei 2012
D&E event 24 mei 2012
Klik hier voor de complete agenda.