Onlangs mocht ik voor een bedrijf uit de reisbranche meebouwen aan hun stand op de vakantiebeurs. Een mooie bedoeïenentent moest de basis van hun stand worden en om het geheel in de juiste sfeer te krijgen, had ik een aantal Marokkaanse lampen voorzien van fittingen om zo LED-lampjes van max. 3 W te kunnen gebruiken voor de verlichting.
Als bedrading had ik bij de plaatselijke bouwmarkt mooi plat 0,75 mm2 netsnoer gehaald en ook had ik een aantal lampjes uitgerust met plat, wit tweelingsnoer dat hier nog op voorraad was.
Tot mijn grote verbazing hoorde ik dat een controleur van de Jaarbeurs bezwaar had gemaakt. Zonder goed te kijken betitelde hij het toegepaste draad als luidsprekersnoer en dat zou levensgevaarlijk zijn. Nog erger werd het toen hij zag dat de lampjes via de welbekende platte prikkabel van twee maal 1,5 kwadraat waren aangesloten. De prikkabel was waarschijnlijk niet het probleem maar het feit dat er meerdere contrastekkers via bij dit systeem horende aftakdoosjes op de kabel aangesloten waren, was voor hem de limit. Ik moet toegeven dat ik zelf deze constructie nog nooit gezien had voordat ik van iemand deze kabel kreeg, maar raar is deze constructie niet. Menige prikkabel is voorzien van een contrastekker om daarmee een volgende kabel te voeden en ook is het niet ongebruikelijk om aftakdoosjes te gebruiken om zo netwerken te verkrijgen.
Wat de exacte problemen van de Jaarbeursman waren, is mij niet helder, want de toegepaste materialen zijn geschikt voor vermogens die ver boven de belasting van mijn lampjes uit gaan. Daarbij weet iedereen die de wet van Ohm kent dat het zelden de dikte van de kabel is die een gevaar veroorzaakt. Het zijn slechte contacten en niet goed vastgezette schroefverbindingen die voor hoge overgangsweerstanden en dus warmteontwikkeling zorgen of wankele contacten waardoor er vonkbruggen ontstaan. Zelfs bij een echte vette kortsluiting zijn de door mij toegepaste kabels geen probleem, tenzij de in de installatie toegepaste zekering automaten of smeltveiligheden ondeugdelijk zijn.
Mijn conclusie van het voorval is dat het jammer is dat bij veel techneuten de basiskennis is weggezakt en vervangen door vaagheden als 'zo doen we dat normaal'. Dat zijn juist de uitgangspunten die tot levensgevaarlijke omstandigheden kunnen leiden als situaties net iets anders zijn dan standaard. Scholing en bijscholing, zelfs over de wet van Ohm blijft dus noodzakelijk.
Telefoon | Niet bekend |
Fax | Niet bekend |
Bedrijfsnaam
Ewout de RuiterAdres
Niet bekendPostcode en plaats
Niet bekendWebsite
Niet bekendMeer informatie
Leveranciersgids
Sterke trillingskracht voor beter gevoel
CO2 -meting, ventilatie en COVID-19
Soldeeroppervlak en soldeermaskers bij BGA's
Luchtlekken en ontladingen in beeld
Duurzame opslag van levensmiddelen en medicijnen
Advertentie
Als de winkel om de hoek
RS Components neemt veel werk uit handen
Garages zijn goede plekken om een bedrijf te beginnen, tenminste als je kijkt naar de geschiedenis van een aantal grote bedrijven van vandaag de dag. Ongeveer in dezelfde tijd als de geboorte van Silicon Vally in de USA, en wel in 1937, ontstond er in een Engelse garage een bedrijfje dat zich specialiseerde in het leveren van onderdelen aan reparateurs van radio's. "A replacement for every job and a 24 hours' service on top of it!" was in 1937 de basis en vandaag de dag zijn dit nog altijd de pijlers waar het bedrijf op rust, al is er wel wat veranderd.
Lees verder >>
Siemens Nederlands N.V.
Lead Engineer Electrical
Als Lead Engineer Electrical ben jij verantwoordelijk voor de engineering en realisatie van onze uitdagende projecten op het gebied van energiedistributie in de datacenterbranche. Jij draagt zorg voor de technische oplossing. Je voert het werk gedeeltelijk zelf uit en bent daarnaast verantwoordelijk voor het aansturen van de engineers binnen het projectteam. Meer informatie
ASML
Group Leader Electronics and Software Development ASML Delft
Do you take the lead in getting technical issues solved and are you able to inspire people? Do you see the big picture without missing the important details and are you capable to deploy complex electrical and software projects? Then you might be the one to join ASML's Delft department.
Click on this link for more information.
Lees hier de meest recente editie van e-totaal magazine!
U scrollt eenvoudig door de verschillende artikelen en via de actieve hyperlinks komt u direct in contact met de verschillende leveranciers en adverteerders.
Veel leesplezier!
Wilt u de papieren editie gratis ontvangen, vul dan uw gegevens in via het contact formulier .
Terwijl de coronavirus-pandemie zich over de hele wereld verspreidt, vragen we ons steeds meer af hoe we onszelf en anderen thuis, op het werk of op andere ontmoetingsplaatsen veilig kunnen houden. Het desinfecteren en steriliseren van alle kamers waarin we verblijven en de objecten die we gebruiken met vloeistoffen op alcoholbasis is mogelijk, maar praktisch onmogelijk. Het is onmogelijk om elke plek te bereiken of simpelweg zijn niet alle oppervlakken en materialen geschikt om te bevochtigen. Kunnen de verworvenheden van moderne technologie op de een of andere manier bijdragen tot een verhoging van het veiligheidsniveau in onze omgeving?
Lees verder
Ontvang wekelijks het laatste nieuws uit uw vakgebied. Meld u hier aan voor de gratis nieuwsbrief. U wordt dan ook op de hoogte gehouden van het verschijnen van de nieuwe
e-zines.
Ondernemersinformatie over de Corona-crisis
Speciaal voor ondernemers, bedrijven en zzp'ers is er specifieke informatie omtrent de Corona-crisis te vinden (over o.a. de verschillende pakketten aan noodmaatregelen die het kabinet getroffen heeft).
Websites met meer informatie: