Advertentie
‘Er wordt hard gewerkt om bezoekers te pleasen'. We hadden discussie over deze zin, een ‘header' voor een bericht in de bezoekersnieuwsbrief voor HET Instrument. Kun je dat wel zeggen tegen bezoekers van een serieuze technologiebeurs, dat je ze wilt ‘pleasen'? Is dat wel wat professionals willen, gepleased worden?
‘Please, please me' was de ultieme teaser waarmee een bandje uit Liverpool uiteindelijk wereldberoemd werd, als nooit eerder iemand wereldberoemd was geworden. Het werd de eerste grote wereldhit van The Beatles. En dat is nou precies wat we willen met de beurs HET Instrument. Nee, niet per se een wereldhit scoren, maar wel vrolijk, feestelijk ‘teasen'.
En uiteindelijk willen we met alle bedrijven die op de beurs staan de wereld net zo op zijn kop zetten als dat langharig tuig deed: een nieuwe trend zetten, nieuwe technologie tot nieuwe standaards verheffen. Voor minder gaan we niet.
Er wordt hard aan gewerkt. Vanzelf gaat eigenlijk niets, behalve de zonsopgang. Die geeft warmte en straling. Zo mag het wel worden. Waar aan gewerkt wordt is vorm en inhoud, entertainment, fun en content, technologie op een presenteerblad.
Veel spelelementen zijn straks te ontdekken; Build Your Own Plant, Build Your Own Robot, de soundgadget, zoek de fout in de instrumentatie van een booreiland. Hoe serieus kan een spel zijn als je ziet wat er gebeurt in de Golf van Mexico.
Zo zwaar kan de content worden. Het LiveLAB gaat over waterkwaliteit, de basis van leven op aarde. Het micronanopaviljoen laat zien hoe we ziektes bestrijden en hoe we chemie gaan produceren uit biogrondstoffen. En intussen gaat het ook over ons dagelijks brood. Al die opgelopen overheidstekorten moeten worden terugverdiend. Dat zal echt van ons moeten komen, de kenniseconomie die de arbeidsproductiviteit verhoogt.
We worden inmiddels gepleased met berichten uit de ‘harde' economie, dat de groei er weer in komt. De branche industriële automatisering had eindelijk weer een forse toename in de orderintake in het eerste kwartaal. Van de overheid kunnen we het even niet meer verwachten. De wind waait daar zoals het geld rolt, naar het laagste punt.
Dat pleasen hoeft overigens niet te betekenen dat er met geld gaat worden gesmeten. Met vijfhonderd exposanten een mooi en nuttig feestje bouwen van vier dagen voor 18.000 mensen uit de branche hoeft per bedrijf echt niet per se veel geld te kosten. Dat is nou het voordeel van de collectiviteit. Zo please je als lid van FHI ook jezelf. Via de ‘club' wordt het allemaal een stuk makkelijker en voordeliger. Gratis openbaar vervoer, catering, muziek, allemaal pleasing the visitor, the customer, collectief ingekocht en uitgevoerd.
Intussen merk je ook iedere keer weer hoe samenbindend het werkt om zo'n evenement met elkaar voor te bereiden. Lijkt heel soft als je die zin leest. Het levert harde pegels op. In die samenbinding van de voorbereiding zie je voortdurend dat bedrijven elkaar vinden in samenwerking die business oplevert, creëert. En ook daar begint het pleasen van de klant al. Het ‘ambassadors' programma dat we voor deze beurs hebben opgezet bindt een aantal grote klanten al ruim van te voren aan het evenement, aan de club, aan de bedrijven die hen technologie hebben aan te bieden, te verkopen.
Dáár blijft het natuurlijk om gaan, verkopen. In extremis willen we allemaal vooral gepleased worden door mooie omzetcijfers, winst. Ook al weten we maar al te goed dat de meeste ondernemers in deze branche actief zijn omdat ze technologie ‘leuk' vinden. Brood en spelen zou je bijna zeggen. Please, please me, het is zó 28 september, de eerste van vier plezierige dagen in Amsterdam RAI. Blijf het maar volgen op www.hetinstrument.nl, dat kan zelfs in de vakantie. Het FHI-bureau werkt de hele zomer hard door.
Kees Groeneveld
Afdrukken |
Mail door
| Telefoon | Niet bekend |
| Fax | Niet bekend |
Bedrijfsnaam
Kees GroeneveldAdres
Niet bekendPostcode en plaats
Niet bekendWebsite
Niet bekendMeer informatie
Leveranciersgids
Advertentie
Een dag vol Trends rond Vermogenselektronica
Hoe kleine gelijkstroommotoren mensen weer laten lopen
Een complete computer voor een paar tientjes
Eigen modules maken het mogelijk
Hoe is een netwerk te maken dat de buitenwereld buiten houdt
Toon alle achtergrond publicaties
Advertentie

Al geruime tijd bewijst Westermo met het nieuwe operatingsystem WeOS dat het zic..
Telit en Added Value Electronics bieden u nu een nieuwe vormfactor en familiecon..
Binnen een veiligheidsvraagstuk kan gemakkelijk verkeerd geengineerd worden met ..
HellermannTyton B.V.:
Business development manager Data
EUCHNER (Benelux) BV:
Technical Sales Engineer
Marktechnical:
Field Sales Engineer (verkoper)
MODELEC Data-Industrie:
Sales Engineers
Cematic-Electric bv:
Technische buitendienst medewerker
Win een 16-bit Explorer ontwikkelkaart! ![[Bestanden zonder categorie] -> Explorer 16 Photo lr.jpg [Bestanden zonder categorie] -> Explorer 16 Photo lr.jpg](http://www.etotaal.nl/upload/Explorer%2016%20Photo%20lr.jpg)
E-Totaal biedt u de kans om een 16-bit Explorer ontwikkelkaart van Microchip te winnen. [lees meer]
Ontvang wekelijks het laatste nieuws uit uw vakgebied. Meld u hier aan voor de gratis nieuwsbrief. U wordt dan ook op de hoogte gehouden van het verschijnen van de nieuwe
e-zines.
Elektrotechniek 2011 ![]()
Informatie over de beurs Elektrotechniek 2011 leest u hier.
Informatie over exposanten en nieuwe producten die u op de beurs kon zien leest u hier.
Electronics & Automation 2011
Meer informatie over de beurs vindt u hier.
Informatie over exposanten en nieuwe producten die u op de beurs kon zien leest u hier.
Industriele week 2010 
Informatie over de beurzen Aandrijftechniek en Industry & Automation.
Informatie over exposanten en nieuwe producten die u op deze beurzen kon zien leest u hier.
HET Instrument 2010 
Informatie over de beurs HET Instrument 2010.
Informatie over exposanten en nieuwe producten die u kon zien op de beurs leest u hier.
Sensor + Test 201222 mei 2012
Automatica22 mei 2012
D&E event 24 mei 2012
Klik hier voor de complete agenda.